0%
Dikkat: Tarayıcınızda JavaScript betiklerinin yürütülmesi bırakılmış. Bu nedenle bu anketteki tüm soruları yanıtlayamayabilirsiniz. Lütfen tarayıcı ayarlarınızı denetleyin.

AYBÜ ÖĞRENME VE ÖĞRETME MERKEZİ (ÖĞMER) ÖĞRENCİ MENTÖRLÜĞÜ PROGRAMI (ÖMP) 

ÖĞRENCİ MENTÖRÜ BAŞVURU FORMU

 

Değerli Öğrencilerimiz,

AYBÜ Öğrenme ve Öğretme Merkezi (ÖĞMER) bünyesinde kurulan Öğrenci Mentörlüğü Programının (ÖMP) amacı; üniversitemize yeni başlayan ve/ya görece bilgi, birikim, deneyimi az olan menti statüsündeki öğrencilerimize rehberlik etmektir.

Bu noktada, mentilerimize, kampüs hayatı ve kuralları, dersler ve işleyiş, çalışma becerileri, ders dışı etkinlikler, üniversite destek sistemleri ve mezunlarla iletişim konularında yol göstermek üzere yetiştirilecek, liderlik ve iletişim becerileri güçlü Öğrenci Mentörü adaylarına ihtiyaç duymaktayız.

 

ÖMP Öğrenci Mentörü Başvuru Koşulları:

  • AYBÜ’ de 1/2/3/4. sınıf öğrencisi ya da AYBÜ mezunu olmak;
  • Disiplin kaydı bulunmamak;
  • En az 2.50/4.00 genel not ortalamasına sahip olmak;
  • Öğrenci Mentörü Eğitimine ve AYBÜ Genel Oryantasyon Programına katılabilecek durumda olmak;
  • AYBÜ ÖĞMER ÖMP web sayfasındaki ve alt sekmelerindeki içerikleri okumuş ve anlamış olmak.

 

Yukarıdaki şartları sağlıyorsanız ve üniversitemizi temsilen bu keyifli deneyimi Öğrenci Mentörleri olarak bizlerle paylaşmak istiyorsanız, başvuru için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

 

NOT: Halen Yabancı Diller Yüksekokulu’nda eğitimine devam etmekte olan ve programımıza ilgi duyan öğrencilerimiz bir sonraki akademik yılda görev almak üzere başvuru yapabilirler. Sınıf bilgisine 1 girmeleri ve Beklentiniz başlığında durumlarını belirtmeleri yeterli olacaktır.

 

Öğrenci Mentörlüğü Programı Koordinatörü

Dr. Hatice Karaaslan 

hkaraaslan@aybu.edu.tr